Koło Naukowe Myśli Społeczno – Politycznej, Akademickie Koło Naukowe “Pokolenia – wczoraj i dziś” oraz Samorząd Studencki działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu organizują konferencję naukową pn. “Wpływ współczesnej muzyki rozrywkowej na zmiany społeczno-polityczne” w dniu 13 maja 2019 r. (poniedziałek). Wśród honorowych patronów wydarzenia znalazł się Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, a partnerem wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Brzeszczach

 

Kulminacyjnym punktem tej konferencji będzie otwarty panel Q&A, moderowanej dyskusji z publicznością, który swoją obecnością zaszczycą znane osobistości świata muzycznego:

– Dariusz Maciborek – oświęcimianin, prezenter radiowy, dziennikarz, krytyk muzyczny, promotor koncertowy. Od 1990 roku związany z Radiem RMF FM, gdzie prowadzi Poplistę. Dyrektor artystyczny i pomysłodawca Life Festival, pomysłodawca Alei Gwiazd Radia RMF FM i Miasta Krakowa, założyciel DM Agency odpowiedzialnej za kreację wydarzeń, koncertów oraz projektów specjalnych. W swojej karierze otwierał koncerty takich gwiazd jak The Rolling Stones, czy Celine Dion.

– Tomasz Lebuda – tyszanin, menedżer zespołu Sebastian Riedel & Cree, promotor muzyczny. Pomysłodawca znaczących festiwali m.in. muzycznego Rock na Plaży Paprocany w Tychach oraz koncertów m.in. “Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” obejmującej ponad 50 koncertów. Organizator wielu koncertów w kraju i za granicą. Członek zarządu i czynny zawodnik Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Tematami dyskusji w pierwszej części będą organizacja dużych przedsięwzięć muzycznych, wpływu muzyki na przemiany ustrojowe oraz wpływu współczesnych artystów muzycznych na otaczający zjawiska społeczne na świecie.

– Sebastian Riedel – znakomity gitarzysta i wokalista, lider uznanego zespołu Cree. Jest synem Ryszarda Riedla, legendarnego wokalisty zespołu Dżem. W swoim dorobku ma występy na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – w tym roku został osobowością roku w dziedzinie kultury w plebiscycie Dziennika Zachodniego, a także bluesowym wokalistą roku w ankiecie prestiżowego magazynu “Twój Blues”.

– Marcin Sitko – dziennikarz i producent muzyczny. Jest autorem biografii Bogdana Łyszkiewicza pt. „Wolność Kocham i Rozumiem” oraz książek „The Rolling Stones za Żelazną Kurtyną. Warszawa 1967″, „Woodstock 1969. Najpiękniejszy Weekend XX wieku”, „Marillion. The Iron Curtain”, a także zbioru wspomnień o Mirku Bregule pt. „Hej Panie B”. Publikował w „Dzienniku Zachodnim” oraz Kwartalniku „Twój Blues”. Mieszka w Tychach.

Tematem drugiej części dyskusji będzie wspomnienie postaci Ryszarda Riedla i jego wpływu na polski świat muzyczny połączone z promocją książki autorstwa Marcina Sitko “Rysiek Riedel we wspomnieniach”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Auli im. Kazimierza Piechowskiego w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego i jest skierowane nie tylko do studentów, uczniów szkół średnich i pracowników naukowych, ale dla wszystkich – mieszkańców Aglomeracji Oświęcimskiej, Powiatu Oświęcimskiego oraz sąsiadujących gmin i miejscowości.

Zapraszamy do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym oraz przesyłania pytań do naszych Gości na adres e-mail: samorzad.studencki@pwsz-oswiecim.edu.pl z tytułem [Panel Gości Specjalnych]. Na miejscu będzie możliwość zadawania pytań, organizator zastrzega że liczba pytań może być ograniczona.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1027545707456522/

Honorowym Patronatem konferencję i panel objęli:
-prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, JM Rektor Uczelni
-Marcin Niedziela, Starosta Powiatu Oświęcimskiego
-Mirosław Smolarek, Wójt Gminy Oświęcim
-Radosław Szot, Burmistrz Gminy Brzeszcze

Partnerami wydarzenia są:
-Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
-Powiat Oświęcimski
-Gmina Oświęcim
-Gmina Brzeszcze
-Ośrodek Kultury w Brzeszczach
-Bank Pekao S.A.
-Portal Oświęcim Online
-Polskie Radio Katowice

 

Goście specjalni:

2 KOMENTARZE

  1. Taki ma wpływ, że jak sie organizuje koncerty muzyki rozrywkowej to później trzeba ogłaszać bankructwo (LFO) 😁 także panie burmistrz uważaj z tym rock reage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.