Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Wilamowice, który wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo faktu, iż orzeczono wobec niego zakaz kierowania.

“Do kolizji drogowej doszło w sobotę (28.01.2023) w Jawiszowicach. Tuż po godzinie 10 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców jadących ulicą Janowiec, dotyczące samochodu, który wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. W trakcie czynności policjanci ustalili, że pojazdem marki Renault kierował 24-letni mieszkaniec gminy Wilamowice” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia doznał jedynie stłuczeń.

“Okazało się, że Sąd Rejonowy w Pszczynie w ubiegłym roku orzekł wobec niego zakaz kierowania. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Brzeszczach” – dodaje funkcjonariuszka.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj