Dom Ludowy w Wilczkowicach, Dom Ludowy w Brzeszczach – Borze,  “Sołtysówka” w Jawiszowicach oraz jednostki OSP w Brzeszczach i OSP w Jawiszowicach – to pięć budynków, których termomodernizacje zakończono w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Gminy Brzeszcze”.  

Koszt robót termomodernizacyjnych wraz z robotami dodatkowymi wyniósł: 3 544 743,63 złotych. Całość dofinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zakres robót termomodernizacyjnych obejmował:

– docieplenie ścian zewnętrznych,
– modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą źródła ciepła,
– docieplenie dachów i stropodachów,
– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
– modernizację oświetlenia w budynkach
– docieplenie stropów w piwnicach i na poddaszach,
– docieplenie podłogi na gruncie.

Ponadto w każdym z budynków przeprowadzono szereg prac dodatkowych:

Budynek Domu Ludowego w Brzeszczach – Borze zyskał:
– remont tzw. “sali bankietowej” na piętrze,
– nową drabinę pożarową na dach,
– oświetlenie awaryjne,
– autonomiczne czujki dymu,
– nowe barierki na klatce schodowej
– kamery zewnętrzne podłączone do Miejskiego Centrum Monitoringu.

Budynek Domu Ludowego w Wilczkowicach zyskał:
– remont tzw. “sali bankietowej”,
– modernizację wejścia głównego do budynku poprzez budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
– oświetlenie awaryjne,
– instalację hydrantową wewnętrzną,
– autonomiczne czujki dymu
– kamery zewnętrzne podłączone do Miejskiego Centrum Monitoringu.

Budynek „Sołtysówki” w Jawiszowicach zyskał:
– oświetlenie awaryjne,
– autonomiczne czujki dymu,
– wymianę części instalacji wody i kanalizacji sanitarnej,
– nowe sufity podwieszane wraz z wymianą części instalacji elektrycznej
– kamery zewnętrzne podłączone do Miejskiego Centrum Monitoringu..

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach zyskał:
– instalację hydrantową wewnętrzną,
– oświetlenie awaryjne,
– autonomiczne czujki dymu,
– kamery zewnętrzne podłączone do Miejskiego Centrum Monitoringu.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach zyskał:
– remont tzw. “sali bankietowej”,
– instalację hydrantową wewnętrzną wraz z przepompownią,
– oświetlenie awaryjne,
– autonomiczne czujki dymu,
– klapę oddymiającą wraz z wydzieleniem klatki schodowej,
– przebudowę sanitariatu na parterze,
– wymianę drzwi wewnętrznych.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

14 KOMENTARZE

 1. Tak dobrze w tej naszej gminie gospodarzyli ,że w tym wszystkim zapomnieli ,że gmina Brzeszcze ma mieszkańców. Mieszkańcy Was w wyborach odpowiednio podsumowali. Was już nie ma , koniec kropka. Od ludzi złych powinno być się z daleka tak jak to powiedział jeden ksiądz. Który? A poprzednia władza powinna o tym dobrze wiedzieć.

  • Oby i o tym nie musiała szybko przekonać się obecna władza, bo to będzie oznaczało ogromne kłopoty finansowe ( i nie tylko ) naszej gminy. A ta właśnie część obecnej władzy powinna o tym szczególnie wiedzieć i pamiętać ( vide 2013 )

  • Zła władza.. kto mądry wymyślił by zmodernizować szkoły przecież tam chodzą tylko mali mieszkańcy gminy.. a domy ludowe i świetlice?? Głupota kto tam chodzi.. no i te OSP po co to komu?! po co komu straż pożarna.. każdy przecież ma w domu gaśnice a do palącej się sadzy wystarczy worek piasku! a o drogach nie wspomnę? kto w tych czasach jeździ po drogach? jakaś masakra! zamiast zrobić imprezę do wyrzucają pieniądze na bezsensowną inwestycje w publiczne placówki 🙂

   ogarnąć się ludzie..

 2. z innej beczki… czekam kiedy Pan Burmistrz jako osoba, która zna się na prawie pracy i aktach z tym prawem powiązanych(a wnioskuję, że się zna skoro jest Inspektorem PIP i będąc na kontrolach takie kwestie musiał sprawdzać) zajmie się prawnymi aspektami zatrudnienia pewnych osób na stanowiskach kierowniczych w jednostkach – placówkach podległych UG, a które to osoby nie spełniają podstawowych kryteriów(zarówno wymagań prawnych jak i predyspozycji osobistych) aby takie stanowiska piastować. Chyba, że na okrągło potrzebne są kontrole odpowiednich organów aby Pan Szot zwrócił na to uwagę i w końcu zajął się sprawą – chyba, że celowo nie został o tym poinformowany i nie ma wglądu do dokumentacji, w co nie za bardzo chce mi się wierzyć. Dodam, że w związku z tą kwestią, którą opisuję, cierpią nie tylko pracownicy……

  • Anonimie powiedz jakie inwestycje i kiedy ostatnio robiłeś? Skąd czerpiesz wiedzę na temat aktualnych cen na rynku budowlanym? A ze słowem “złodzieje” to uważaj – nick “anonim” nie gwarantuje anonimowości w sieci!

 3. nie dam złego słowa powiedzieć na poprzednich włodarzy i Pani Cecylia i Pan Robert zrobili bardzo wiele dla gminy. Dzięki nim mamy wyremontowane strażnice!!!

 4. A co z remontem oczyszczalni ścieków ?Klapa. Tacy z nich byli dobrzy włodarze ,że czego się chwycili to wszystko później musieli poprawiać. Drogi ,strażnicę itp itd

 5. Wykonanie pewnych budynków z termomodernizacji to jakaś tragedia. Przykład szkoły nr 2. Pozdrawiam mało wiedzących. A tych dwóch już proszę nie wspominać. Teraz we wszystkich miastach i gminach to się robi. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej.

  • Ale te pieniądze nie leżą na ulicy – trzeba było po nie sięgnąć w odpowiednim czasie, mając konkretnie sprecyzowany i przygotowany pomysł – projekty, kosztorysy, pozwolenia. To wymagało zorganizowania i planu działania, a tego poprzedniej władzy nie można było odmówić. Mam nadzieję, że obecni włodarze też będą wiedzieli skąd i kiedy i jak pozyskać środki na realizację wyborczego programu.

  • To o czym piszesz nie robi się od teraz tylko od 2007 roku ( wtedy zostały uruchomione środki unijne dla Polski ). Pytanie dlaczego w Brzeszczach zaczęło się to robić dopiero od 2015 roku ? Pomyśl gdzie moglibyśmy teraz być gdyby władza w latach 2007-2013 postarała się przynajmniej o takie środki z UE jak postarała się władza z lat 2015-2018 ? I życzę sobie , Tobie oraz wszystkim mieszkańcom Brzeszcz aby obecna władza postarała się o jeszcze większe środki niż ta poprzednia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.