Dziś (24.07.2022) o godzinie 14.15 w Zasolu na skrzyżowaniu ulic Łęckiej (DW 949) z Kostka Jagiełły oraz ulicą Wypoczynkową przy niedziałającej sygnalizacji świetlnej, doszło do poważnego wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca samochodu marki Renault jadąc ulicą Kostka Jagiełły wjeżdżając na skrzyżowanie zderzył się z jadącym ulicą samochodem marki BMW, które dachowało, a następnie uderzył w stojący na ulicy Wypoczynkowej przed skrzyżowaniem samochód marki Ford.

W wyniku zderzenia najpoważniej ranna została żona kierowcy renault będąca w ciąży. Kobieta była reanimowana, a następnie w stanie bardzo ciężkim została przetransportowana helikopterem medycznym do szpitala. Do szpitala został przewieziony również kierowca renault jego 7 – letnie dziecko oraz kierująca BMW”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Działania Straży Pożarnej, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w samochodzie (kobieta w zaawansowanej ciąży), a następnie udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym- łącznie pomocy udzielono czterem osobom poszkodowanym w tym 7- letniemu dziecku.

Na miejscu pracowało łącznie 6 zastępów Straży Pożarnej- dwa zastępy z JRG Oświęcim i 4 zastępy z OSP (2x OSP Jawiszowice, OSP Brzeszcze i OSP Zasole)”- mówi Dawid Burzacki, dowódca jednego z zastępów Straży Pożarnej.

Na miejscu czynności prowadzi Policja. Skrzyżowanie zostało wyłączone z ruchu. Służby kierują objazdami.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.