W minioną sobotę wicewojewoda Województwa Małopolskiego Zbigniew Starzec poinformował o złożonej przez siebie dymisji z piastowanego przez siebie stanowiska. W  oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu fejsbukowym wyjaśnia powody swojej decyzji. 

Szanowni Państwo, dzisiaj poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna lecz przemyślana decyzja. Tym wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze”pragnę serdecznie podziękować.

Praca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, praca dla Małopolan to był ogromny zaszczyt i honor. Pozwólcie, że podziękowania zacznę od pracowników tego wspaniałego urzędu, którzy udzielali mi ogromnego wsparcia, dziękuję za życzliwość i profesjonalizm, dziękuję za te wspaniałe dwa lata, które dane mi było spędzić z Państwem.

Ostatnie 9 miesięcy to nieustanna walka z #koronawirusem, i tu zwracam się do DYREKTORÓW wszystkich małopolskich szpitali, tych powiatowych, wojewódzkich, uniwersyteckich i resortowych oraz do ich wspaniałego, bohaterskiego personelu medycznego, bardzo nisko się Wam kłaniam i bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie i ogromne poświęcenie, służbom mundurowym, strażakom, żołnierzom, policjantom, strażnikom miejskim, pokazaliście, że razem możemy ogromnie dużo. Małopolskim Parlamentarzystom dziękuję za dużą dozę wyrozumiałości, za wsparcie i życzliwość i nieograniczony kontakt.

Nie mógłbym zapomnieć o osobach, które wspierały mnie w mojej pracy codziennie, panie marszałku Witoldzie, panie marszałku Łukaszu, te 2 lata współpracy z Wami, Wasze cenne rady, uwagi i wskazówki były dla mnie drogowskazem działań, dziękuję za to, że mogłem uczestniczyć w tworzeniu i realizowaniu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pomimo wielu trudności, na niespotykaną dotąd skalę spowodowaną pandemią #koronawirusa, był to dobry czas dla Małopolski, był również dobry dla mojej ukochanej Ziemi Oświęcimskiej. I w tym miejscu składam szczególne podziękowania dla Samorządowców, sam nim byłem przez 12 lat i cały czas nim się czuję. Jestem Wam wdzięczny za zaufanie, którym mnie obdarzyliście, za merytoryczne dyskusje i współpracę. Niejednokrotnie mieliśmy różne zdania, ale zawsze dochodziliśmy do jakże potrzebnego porozumienia. Przepraszam, że nie zawsze mogłem, że niekiedy nie spełniałem Waszych oczekiwań, że nieraz potrzebowaliśmy czasu by wypracować niezbędny kompromis, ale zawsze na pierwszym miejscu było dla nas dobro Małopolski. To był piękny czas służby dla Polski.

Wielkie dzięki za to, że mogę mieć Was wszystkich w gronie swoich znajomych, kolegów i przyjaciół. I na koniec, nie o pandemii i obostrzeniach, pamiętajcie zawsze o tym, że dobro zwycięży, że uczciwość popłaca, że praca obroni się sama, pozostańcie sobą i nie dajcie się zmienić.


Zbigniew Starzec urodził się w 1962 roku w Oświęcimiu. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie ukończył także studia podyplomowe. Podyplomowe studia ukończył również na UJ.

Przez wiele lat pracował jako nauczyciel i trener pływania. Najpierw uczył w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu oraz w Zespole Szkół nr 1 w Oświęcimiu.

W kadencji 2010-2014 pełnił funkcję wicestarosty oświęcimskiego, a w kadencji 2014-2018 – starosty oświęcimskiego.
26 listopada 2018 roku objął stanowisko wicewojewody małopolskiego.

(źr., fot.  facebook.com/zbigniew.starzec.1, oswiecim.naszemiasto.pl, przelom.pl)

5 KOMENTARZE

 1. Dla mnie ten tekst jest klasycznym przykladem propagandowego belkotu i nowomowy a zatem niewiele jest tu do zrozumienia.Znacznie ciekawsze bywa czytanie tego co miedzy wierszami.Pytam nie o powod oficjalny ale prawdziwy tej rezygnacji.Moim zdaniem grupa Pinokia wycina inna grupe ale to tylko moje przypuszczenia.

  2
  2
  • Raczej klasyczny przykład formy pożegnalnej wygłoszonej przez osobę ustępującą z funkcji. Gdzie ty tam widzisz propagandę? Co do nowomowy to można przyczepić się tylko do tego hasztaga. Dlaczego powód oficjalny miałby być nieprawdziwy? Co do twoich przypuszczeń, jedno, przecież nie wyklucza drugiego.

   3
   2
  • Paręnaście zdań, dużo to czy mało? Dla niektórych przeczytanie i zrozumienie znaczenia słów to temat nie do przebrnięcia. Tak po ludzku, powód jaki podał to sprawy osobiste.

   3
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.