Poniżej prezentujemy treść rozporządzenia wojewody małopolskiego z dnia 20 stycznia br. w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa małopolskiego.

Zgodnie z w/w aktem prawnym obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), obejmuje cały powiat oświęcimski oraz powiat wadowicki oraz określa nakazy i zakazy obowiązujące wszystkich mieszkańców utrzymujących drób na terenie ww. obszaru:

1. Zakazuje się utrzymywania drobiu na wolnym powietrzu, chyba że jest chroniony przed kontaktem z dzikim ptactwem za pomocą sieci, dachów, poziomych tkanin lub innych odpowiednich środków zapobiegających kontaktowi;

2. Nakazuje się poić i karmić drób w zamkniętym pomieszczeniu, które uniemożliwia dostęp dzikiego ptactwa;

3. Nakazuje się wyłożyć maty dezynfekcyjne nasączone środkiem dezynfekcyjnym przed wejściami do budynków, w których utrzymywany jest drób.

Pełna treść rozporządzenia: TUTAJ

3 KOMENTARZE

    • Tak bardzo najgorsze przypadki to wyrastanie ludziom piór dajcie sobie ludzie na wstrzymanie a bójcie się wszystkiego zaniedlugo będzie katar mrówek i też zjadliwie groźny wszystkie choroby są groźne na polską gospodarkę ale każdy martwi się tylko o swoją du….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj