W sobotę 13 lutego “płuca”, instalacja Alarmu Smogowego, zostały ustawione na skwerze przed Ośrodkiem Kultury. Przez najbliższe dwa tygodnie będą “oddychać” powietrzem, który trafia także do płuc mieszkańców naszej gminy.

Płuca mają przede wszystkim działać na wyobraźnię mieszkańców. Wentylatory będą tłoczyły w nie powietrze przez najbliższe tygodnie. Obok znajdują się mniejsze płuca, które są zamknięte pod plastikową osłoną. – One już nie zmienią barwy i będą punktem odniesienia dla zmian, które zobaczymy na płucach „oddychających” brzeszczańskim powietrzem.

Mamy nadzieję, że obraz zanieczyszczających się płuc zadziała na wyobraźnię mieszkańców, którzy zwlekają z wymianą pieców starego typu. Mamy programy rządowe i lokalne dzięki, którym można dofinansować taką wymianę. Warto z nich skorzystać – dodaje Burmistrz

 

(zr., fot. Brzeszcze.pl)

7 KOMENTARZE

 1. kilkanaście dni mrozu w Europie dobrze pokazały że węgiel to paliwo ekologicznie skoro Szwedzi kupowali od nas co leci, Niemieckie elektrownie działały na 100% na węglu brunatnym, więc o czym mówimy? fakt śmieci spalać nie można ale węgiel? tylko !

 2. “Mamy nadzieję, że obraz zanieczyszczających się płuc zadziała na wyobraźnię mieszkańców, którzy zwlekają z wymianą pieców starego typu.”

  Redaktorze – weź pod uwagę, że nie każde stać na termomodernizacje budynku czy wymianę pieca. Niestety żyjemy w kraju gdzie nieroby dostają pieniądze, a normalni obywatele ciężko harują, żeby się czegokolwiek dorobić./

  5
  1
  • piec tu nie ma nic do znaczenia, można mieć stary piec, palic od góry i posiadać bufor ciepła i jesteś super eko. bardziej niż na elektrykę

 3. Jakie to programy lokalne ma burmistrz do wymiany pieców? Oprócz programu “dam Wam z budżetu” i kilkunastu tyś z powiatu to chyba bieda w tej gminie. Chyba, że ma cos w rękawie to prosiłbym sie pochwalić na stronie urzędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.