Brzeszczański MOPS rozpoczął dystrybucję pomocy żywnościowej. W ciągu najbliższych dniach paczki z artykułami spożywczymi o długim terminie ważności dostarczona zostanie do osób starszych, samotnych oraz osób, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne zaspokojenie podstawowych potrzeb; chorych i niepełnosprawnych.

Pomoc udzielana jest na podstawie skierowania wystawionego przez Ośrodek Pomocy Społecznej, jednak w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa i koniecznością przebywania przez wiele dni na kwarantannie pomoc trafi także do osób, które nie mają w pobliżu krewnych i nie są w stanie samodzielnie zapewnić sobie dostaw żywności w tym trudnym czasie.

“Każda z zakwalifikowanych osób otrzyma paczki żywnościowe, a w nich produkty następującego typu: groszek  jabłkowy klarowany, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka drobiowa,  szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, oraz gołąbki w sosie pomidorowym” – czytamy na stronie Urządy Gminy.

W rozładunek pięciu ton żywności, które 2 kwietnia przyjechały do Gminy Brzeszcze, zaangażowane były jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy, a także żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Lokalne OSP będą także dostarczać paczki pod drzwi domów i mieszkań osób zakwalifikowanych do programu.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest realizowany w Polsce w ramach środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Na cały program (2014-2020) jest zarezerwowanych ponad 2 mld zł (85 proc. to środki unijne – 15 proc. krajowe). Program obejmuje zakup oraz dystrybucję żywności wśród osób najbardziej potrzebujących, a także działania towarzyszące. Koordynatorem tego Programu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.