Podczas wtorkowego posiedzenia Sejm przegłosował projekt, ustanawiający 12 listopada dniem wolnym od pracy. ‘Za’ było 233 posłów, przeciwko 105, zaś wstrzymało się 77. Tym samym szykuje się długi, uroczysty weekend ; spod znaku święta niepodległości.

„Zgodnie z uzasadnieniem, dodatkowy wolny dzień pozwoli Polakom na godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez wydłużenie czasu na uroczystości do trzech dni – od 10 do 12 listopada” – czytamy na stronie Sejmu.

12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta

11 KOMENTARZE

  1. Dla lemingów- jak się będziecie strasznie nudzić 12 i tęsknić za nowymi wyzwaniami i pracą , to zapraszam na Moją działkę do grabienia liści i prac porządkowych. Zapewniam to co Wasi pracodawcy- pracę w młodym i zgranym zespole oraz mozliwość podnoszenia własnych kwalifikacji.

  2. Kurcze, mam wrażenie, że – jak zwykle – robicie problem z niczego.
    Dostajecie wolne w bonusie i jeszcze narzekacie.
    Rozumiem, że nie dotyczy on wszystkich i są zawody i profesje, które z tego podarku nie skorzystają, ale trudno zaproponować coś, co zadowoli wszystkich. Dajcie już spokój z tym ciągłym narzekaniem.

  3. Bezsensowny pomysł. Gdzie można znaleźć jakieś uzasadnienie tego wolnego? Dlaczego12 listopada ma być dniem wolnym, a np.16 sierpnia albo 4 maja już nie? Może od razu zróbmy 100, 200 i 300 dzień w każdym roku wolny.

  4. Oczywiście PO i N była przeciwko. Wiecie co powiedzieli ?kto bedzie pracował na Nasze emerytury ! (sic) Schetyny, Laubnery i spółka od lat żyją nasz koszt podatnika i krzyczą Aj Waj- kto zapracuje na Nasze emerytury.

  5. Dzień wolny od pracy? Ale od handlu już nie. Absurd. A co z lekarzami i pacjentami? Umówionymi, wyczekiwanymi od kilku miesięcy wizytami u specjalistów? A zakłady pracy – cztero- , trzyzmianowe itp.? Dobrze, że łaskawie nakazali ten wolny dzień 3 tygodnie przed, a nie 3 dni…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.