Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 44-letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł do auta mając w organizmie 2,50 promila alkoholu. W jego szybkim zatrzymaniu pomógł mieszkaniec gminy Brzeszcze.

“Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Jadący swoim samochodem 24-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze na ulicy Konarskiego w Oświęcimiu zauważył, że styl jazdy znajdującego się przed nim kierowcy samochodu marki VW sugeruje, że może być on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna natychmiast swoje spostrzeżenia oraz informację, że vw kieruje się w stronę miejscowości Rajsko, przekazał Policji” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci. Poszukiwany pojazd zauważyli w rowie przy ulicy Legionów. Zachowując względy bezpieczeństwa przystąpili do sprawdzenia powodu dla którego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Jednakże podczas czynności potwierdzili spostrzeżenia zgłaszającego.

“Siedzący za kierownicą 44-letni mieszkaniec Oświęcimia był pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2.50 promila alkoholu” – podaje rzeczniczka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i podziękowania zasługuje mieszkaniec gminy Brzeszcze, który dostrzegł i powiadomił o zagrożeniu, które stwarzał nietrzeźwy kierowca. Dzięki jego zgłoszeniu policjanci błyskawicznie dotarli na miejsce i zatrzymali drogowego przestępcę.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.