Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji i komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół. 

Do końca września mundurowi będą również prowadzić zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych o tematyce bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze przeprowadzili już zajęcia dla kilkuset pierwszoklasistów.

“Podczas prelekcji przypomnieli uczniom najważniejsze numery alarmowe. Omówili zasady poruszania się pieszo po drogach, szczególny nacisk kładąc na zachowanie przed i na przejściu dla pieszych. Przypomnieli o zakazie używania telefonu, czy tabletu podczas przechodzenia przez jezdnię. Pokazali w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz w jaki sposób prawidłowo nosić odblaski. Uświadomili dzieciom, że tylko dzięki prawidłowemu zachowaniu na drodze, rozsądkowi oraz uwadze, można uniknąć wielu groźnych sytuacji” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

W nagrodę za uważne wysłuchanie policyjnych porad  mundurowi opowiedzieli o policyjnej służbie, a także zaprosili pierwszaków do obejrzenia policyjnego radiowozu.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

2 KOMENTARZE

  1. Niech nauczą dzieci, że przez pasy się “przechodzi!”, a nie przejeżdża na rowerze, bo w tym przypadku moje hamulce nie działają

    12
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.