Świadkowie kolizji drogowej do której doszło w Brzeszczach ujęli a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę, który spowodował to zdarzenie drogowe. Zatrzymany 38 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze miał w organizmie  2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek  (14/15.07.2022) w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. Tuż po godzinie 22 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy samochodu który doprowadził do kolizji drogowej. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce gdzie zastali świadków zdarzenia tj. mieszkańca Brzeszcz oraz mieszkankę miejscowości Kozy z rąk których przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej.

“W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 38 – latek kierując samochodem marki Hyundai podczas skrętu na stację paliw uszkodził dwa znaki drogowe.  Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkance miejscowości Kozy w powiecie bielskim oraz mieszkańcowi Brzeszcz. Dzięki ich reakcji sprawca szybko trafił w ręce funkcjonariuszy.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj