Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało zatwierdzone przez Wiceministra Macieja Wąsika zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów, z czego 62 otrzymają małopolskie Ochotnicze Straże Pożarne. Dofinansowanie ministerialne otrzymają strażacy ze Skidzinia!

Do jednostek OSP w całej Polsce trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. Wykaz jednostek OSP i samochodów dla poszczególnych województw opublikowano na stronie MSWiA – KLIKNIJ

Strażacy ochotnicy ze Skidzinia planują zakup lekkiego samochodu ratowniczo-pożarniczego. Szacowana wartość pojazdu to ok. 550 tysięcy złotych. Środki na zakup samochodu zaplanowano także w budżecie Gminy Brzeszcze na 2023 rok – kwota zabezpieczona to 200 tysięcy złotych.

 

(źr.Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.