Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz pracownicy socjalni z brzeszczańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podjęli wspólne działania, dzięki którym pomogli chorej na depresję, samotnie mieszkającej w nieogrzewanym budynku, seniorce. Dzięki działaniom służb,  63-latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

„W ubiegły piątek dzielnicowi w ramach akcji „Zima”, razem z pracownikiem socjalnym, sprawdzali warunki życia samotnie mieszkającej 63-letniej mieszkanki Brzeszcz. Na miejscu okazało się, że właścicielka posesji, pomimo wielokrotnego pukania do drzwi domu, nie otwierała. W związku z tym policjanci zaczęli sprawdzać okna. Przez jedno z nich dostrzegli, że kobieta leży na łóżku pod stertą kołder. Zaczęli więc pukać w szybę” – czytamy w komunikacie Policji.

„Seniorka poruszyła się, lecz nie była w stanie wstać z łóżka i otworzyć drzwi. Na miejsce wezwano strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wypchnęli drzwi. Powiadomione zostało również Pogotowie Ratunkowe, które zabrało staruszkę do szpitala” – podają funkcjonariusze.

Jak ustalili policjanci kobieta chorowała na depresję, była niedożywiona i wychłodzona, gdyż budynek nie był ogrzewany. Dzięki właściwej interwencji służb, seniorka w porę uzyskała ratującą życie pomoc.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o zwrócenie uwagi na mieszkające w pobliżu samotne osoby starsze lub niepełnosprawne. Być może i one potrzebują pomocy, zwłaszcza w zimie. Wystarczy jeden telefon do służb aby pomóc, a nawet uratować życie.

2 KOMENTARZE

  1. Zima kojarzy mi się moi drodzy z następującymi faktami Mało patroli policyjnych w radiowozach nie mówiąc już o patrolach pieszych Strasznie się jednak policjanci pieszczą co do pełnienia swojej służby w czasie swojej dniówki .Zima to zima zapewne wygrzewają się w swoich Komendach Policyjnych Zapewne za jakiś okres czasu znów będzie dużo szumu medialnego z powodu bardzo a bardzo niskiej płacy .Czy ja wam zabraniam pracować po skończonej służbie w Policji ja natomiast was serdecznie zachęcam do dodatkowej pracy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.