Wicestarosta Paweł Kobielusz reprezentował władze Powiatu Oświęcimskiego na uroczystości wręczenia promes dla grantobiorców z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Wydarzenie odbyło się 12 stycznia w auli im. Kazimierza Piechowskiego Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.

Środki dla szkół – w postaci sprzętu i sfinansowania organizacji zajęć pozalekcyjnych – pochodzą z projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” realizowanego przez Województwo Małopolskie. (Więcej: Tutaj)

W ramach Grantu 3. Powiat Oświęcimski otrzyma 80 tys. zł. Środki zostaną przekazane dla I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z PZ Nr 2 w Oświęcimiu.

W ramach tego grantu w I LO zostaną zrealizowane zajęcia wyrównawcze matematyczno-przyrodnicze dla 92 uczniów oraz zajęcia kółka teatralnego rozwijające kreatywność, innowacyjność i krytyczne myślenie. Z kolei uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu skorzystają z zajęć wyrównawczych z matematyki (kreatywność w matematyce) oraz zajęć wyrównawczych z krytycznego myślenia prowadzonych w ramach języka polskiego. Planuje się, że w zajęciach weźmie udział 193 uczniów.

Natomiast w ramach Grantu 1. Powiat Oświęcimski otrzyma prawie 75 tys. zł. Samorząd powiatowy zakupi sprzęt do nauki zdalnej (taki jak komputery, projektory multimedialne, tablety graficzne itp.), który trafi do Powiatowego Zespołu Nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. ks. Stanisława Konarskiego, Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z PZ Nr 2, Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach i I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach.

Promesy wręczył marszałek Małopolski Witold Kozłowski, któremu towarzyszyli członkini zarządu województwa Iwona Gibas i radny wojewódzki Tadeusz Arkit. Za wybór Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego jako miejsca wydarzenia podziękowała rektor prof. Sonia Grychtoł, podkreślając, że świadczy to o integrującej środowisko i społeczność roli oświęcimskiej uczelni.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa jest współfinansowana ze środków unijnych. W ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”, którego wartość wynosi 23,3 mln zł, wsparciem w zakresie zakupu sprzętu komputerowego zostanie objętych ok. 600 szkół i placówek oświatowych w naszym województwie. Natomiast w zakresie wielowymiarowego wsparcia edukacyjno-psychologicznego uczniów pomoc obejmie ok. 400 szkół i placówek oświatowych z terenu Małopolski.

 

(źr.fot,.Powiat.oswiecim.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.