Burmistrz Radosław Szot złożył dziś urodzinową wizytę najstarszej mieszkance Gminy Brzeszcze. Pani Bronisława Biela 28 lutego skończyła sto lat! Burmistrz przekazał w imieniu wszystkich mieszkańców naszej Gminy serdeczne gratulacje i życzenia zdrowia oraz kolejnych 100 lat w tak świetniej formie!

Pani Bronisława cieszy się dobrym zdrowiem i niesamowitą pamięcią. Życzenia od Burmistrza, którego jak sama wspominała pamięta jeszcze jako kilkuletniego chłopca, przyjęła z radością i nieukrywanym wzruszeniem. W setne urodziny Jubilatka – oprócz wiązanki kwiatów i okolicznościowego prezentu – otrzymała listy gratulacyjne i życzenia od Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Łukasza Kmity.

“W tym szczególnym dniu składam Pani serdeczne podziekowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat. Dziękuję za swoistą lekcję życiowej wytrwałości, którą przekazuje Pani innym” – napisał w liście do pani Bronisławy Prezes Rady Ministrów.

“Pani życie jest niewątpliwie skarbnicą wielu doświadczeń, tych trudnych i tych radosnych. Wierzę, że dla Pani bliskich są one źródłem cennych rad i wskazówek” – podkreślił w swym liście Wojewoda Małopolski.

4 KOMENTARZE

 1. Zamiast cytować szablonowe listy od władz można by było napisać trochę więcej o jubilatce. Może ma sekret długowieczności?😏 Wszystkiego najpiękniejszego dla Jubilatki.

  • Co do długowieczności, to Babcia mówi tak: “Dużo ruchu, pogoda ducha i uśmiech na twarzy każdego dnia, otaczanie się ludźmi dobrymi oraz szczerymi. Co do diet to jeść wszystko, tylko często i w niewielkich ilościach. Nawet kieliszek samogony czasem nie zaszkodzi, a krążenie poprawi” 😉
   Krótko o życiorysie:
   Bronisława Biela
   Najstarsza mieszkanka Brzeszcz, urodziła się 28.02.1922 roku we wsi Przecieszyn.Doświadczona biedą i brakiem perspektyw sanacyjnej Polski.
   Podczas hitlerowskiej okupacji pracownik niemieckiej restauracji. Jej bracia pracowali katorżniczo w kopalni Brzeszcze. Wynosiła żywność z niemieckiej kantyny, a także nie wydała uciekających obok Jej domu więźniów KL Auschwitz Birkenau ( co groziło spaleniem całej wsi, gdy Niemcy odnajdą ich na jej terenie) Znała osobiście działaczy ruchu oporu na terenie Brzeszcz m.in.Marię Bobrzecką czy Helenę Płotnicką. Po wojnie wieloletni pracownik handlu, PSS Społem, NOT-u, ZMS-owskiego klubu “Węgielek” czy Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Całe swoje życie poświęciła staraniom o lepsze jutro Naszej Ojczyzny, a szczególnie pracą i wychowaniem kolejnych pokoleń Polek i Polaków. W 2015 roku Kapituła odznaczenia postanowiła wyróżnić Ją pamiątkowym Krzyżem Kombatanckim “ZWYCIĘZCOM” – który to jest przyznawany najbardziej zasłużonym na polu walki o honor i tradycje żołnierzy WP. Otrzymała ona również pamiątkowy dyplom od stowarzyszeń kombatanckich w Bytomiu. W dniu 100 urodzin otrzymała od Prezesa Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych- por.Janusza Maksymowicza (Powstańca Warszawskiego), medal “Za Zasługi dla ZKRPiBWP”.
   200 lat !

   15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.