Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, pilnując bezpieczeństwa na drogach regularnie eliminują kierowców, którzy w poważny sposób zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Na ich celowniku w szczególności znajdują się kierujący będący pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz piraci drogowi.

“W kwietniu policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED przeprowadzili 271 kontroli drogowych, podczas których zatrzymali trzech drogowych przestępców, wśród których był nietrzeźwy kierowca, kierowca który złamał sadowy zakaz kierowania oraz kierowca z cofniętymi uprawnieniami do kierowania” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

Ponadto funkcjonariusze z grupy ujawnili 338 wykroczeń. Wśród nich, aż 152 dotyczyły przekroczenia prędkości przez kierowców oraz motocyklistów. W sześciu przypadkach za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy.

W ten sposób pięciu kierowców samochodów osobowych oraz jeden motocyklista, dopiero za trzy miesiące ponownie będą mogli usiąść za kierownicą.

“Zarówno policjanci działający w ramach oświęcimskiej grupy SPEED, jak i policjanci całego pionu ruchu drogowego zapewniają, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej” – podkreśla rzeczniczka Komendy w Oświęcimiu.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.