W dniu 17 października 2018 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Jawiszowic.

Tuż po godzinie 15.00 na ulicy Łęckiej zauważyli jadący z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym,  samochód marki Renault . Laserowy miernik prędkości wskazał prędkość 90km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierujący  zjechał na pobocze i uchylił szybę w drzwiach pojazdu , funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się kazało 40 – letni mieszkaniec Brzeszcz wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,80 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został poinformowany o przestępstwie oraz wykroczeniu których się dopuścił, następnie zatrzymany.  Materiały w sprawie czynów, których dopuścił się zatrzymany już wkrótce zostaną przekazane do sądu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

5 KOMENTARZE

  1. Będzie nie na temat, ale nie wiadomo, gdzie napisać. Dlaczego NIC nie napisaliście o Święcie Edukacji Narodowej? Smutne…piszecie o piratach drogowych, wypadkach, różnych imprezach, a w tym temacie zero wiadomości. Wnioski nasuwają się same…:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj