Pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy odbyło się w formie zdalnej. Uczestniczyli  w nim przedstawiciele władz Powiatu: starosta Andrzej Skrzypiński i Teresa Jankowska, członkini zarządu ooraz przewodnicząca PRRP.

“Powiatowa Rada Rynku Pracy jest organem opiniodawczo-doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy. Podczas dzisiejszego posiedzenia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu, Józef Kała przedstawił  informację o planowanych środkach na aktywizację bezrobotnych w br. w ramach środków Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego (PO WER VI, RPO VII), Programów Regionalnych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego” – podaje strona powiatu oświęcimskiego.

Zgodnie z ustaleniami Rady bezrobotni mogą skorzystać z takich form wsparcia, jak szkolenia i bony szkoleniowe, środki na podjęcie działalności gospodarczej, prace interwencyjne oraz staże.

Łączna suma na wydatki z przeznaczeniem na aktywizację bezrobotnych i pomoc przedsiębiorcom na 2022 r. wynosi ponad 10,7 mln zł.

Propozycje planu wydatków zostały jednogłośnie zaopiniowane pozytywnie przez członków Powiatowej Rady Rynku Pracy.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.