Silne burze przeszły nad naszym regionem. W powiecie oświęcimskim strażacy kilkukrotnie wyjeżdżali do połamanych drzew i pożarów spowodowanych uderzeniami pioruna.

Na terenie Gminy Brzeszcze strażacy z OSP Jawiszowice interweniowali na ulicy Mickiewicza, gdzie potężne drzewo zwaliło się na drogę.

O ogromnym szczęściu mogą mówić kierowcy, ktorzy przejeżdżali ulicą Mickiewicza i przechodnie korzystający z pobliskiego chodnika. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Moment przewrócenia drzewa, nagrała kamera samochodowa naszego czytelnika.

Silne burze przeszły nad naszym regionem. W powiecie oświęcimskim strażacy kilkukrotnie wyjeżdżali do połamanych drzew i pożarów spowodowanych uderzeniami pioruna. Na terenie Gminy Brzeszcze strażacy z OSP Jawiszowice interweniowali na ulicy Mickiewicza, gdzie potężne drzewo zwaliło się na drogę. O ogromnym szczęściu mogą mówić kierowcy, ktorzy przejeżdżali ulicą Mickiewicza i przechodnie korzystający z pobliskiego chodnika- na szczęście nikomu nic się nie stało. Moment przewrócenia drzewa, nagrała kamera samochodowa naszego czytelnika.

Opublikowany przez Portal InfoBrzeszcze Sobota, 22 sierpnia 2020

 

16 KOMENTARZE

 1. Musi dojść do tragedii , gdy stare ,ledwie stojące drzewa powalą się na domy i samochody , by wreszcie ktoś wydał decyzję o wycince i posadził młode drzewka …!!!!!!!!!!!

  8
  1
 2. szkoda ze stare dwory się nie zachowały, do których te aleje dębowe prowadziły. Byłyby to fantastyczne miejsca, a tak to tylko uniwersytet pomowski straszy

  12
  4
    • Czep się swoich przodków bo najwyraźniej sam masz z tym problem. Tęsknisz za zabudowaniami dworskimi? Popatrz na dworek w Bulowicach albo pałacyk w Rajsku albo Bobrku. Tak by to wyglądało w Jawiszowicach. Teraz na terenie tego dworu działają polskie firmy, które płacą podatki w naszej gminie i nie jest mi żal z tego powodu. Co do uniwersytetu pomowskiego, to Jawiszowice dalej czekają na bibliotekę.

     12
     9
     • Jeżeli uważasz, że to co się dzieje na tym terenie byłego dworu jest budujące, to sam wystawiasz sobie ocenę. Kiedyś tętniące życiem gospodarczym majątki ziemskie zamienione w PGRy masowo upadały. Okradziono wiele rodzin z dorobku pokoleń, na takiej krzywdzie nic dobrego wyrosnąć nie może…

      5
      2
     • Liczę się z tym, że dostanę niską ocenę. Trudno.
      Co masz na myśli pisząc “to co tam się dzieje”? Jeżeli o fakt, że tam ludzie swoją pracą zarabiają na życie to tak, jest to budujące.
      Z twoim wnioskowaniem się nie zgodzę. To, że czerwoni podeptali zastane stosunki społeczne i wpieprzyli się ze swoimi “reformami rolnymi” to jedno, ale pisanie, że poniesione krzywdy mają magiczny wpływ na to czy coś się tutaj uda czy nie to jednak przesada. Dokąd nas to zaprowadzi? Może te dęby to też w proteście się obalają na glebę?

      4
      4
 3. W tym kartonowym państwie i tej papierowej gminie musi dojść do tragedii, żeby ktoś przejrzał na oczy i podjął stosowne działania. I nie chodzi tu tylko o stare drzewa.

  6
  12
 4. Ale w Brzeszczach nie ma żadnych pomników przyrody. To tylko pic na wodę… żeby urzędnicy mogli mydlić oczy mieszkańcom, którzy chcą się pozbyć starych, spruchniałych drzew i nie musieli nic robić.

  7
  7
  • Jezusmaria! Same pomniki przyrody. Miał sporo odwagi ten czytelnik, że na taką pogodę jechał Mickiewicza. Przy takiej pogodzie szerokim łukiem omijam ulice obsadzone tymi ładnymi dębami. Po co kusić los?

   13
   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.