Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wyeliminowali z ruchu drogowego 19-latka podejrzanego o kierowanie pod wpływem narkotyków. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Mundurowi ujawnili przy zatrzymanym woreczek z marihuaną.

“Do zdarzenia doszło w nocy z 11/12 października, gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż przed północą, na ulicy Ofiar Oświęcimia do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki VW Golf. Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę, funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Ponadto u siedzącego za kierownicą 19-letniego mieszkańca Śląska zauważyli nienaturalnie powiększone źrenice. Powyższe fakty nasunęły podejrzenie, iż mężczyzna kierował będąc pod wpływem środka odurzającego” – czytamy w policyjnym komunikacie.

A to nie jedyna wpadka kierującego…

“Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili woreczek z zawartością suszu roślinnego. W trakcie czynności 19-latek przyznał, że tuż przed zatrzymaniem palił marihuanę. Podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem został zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy, a także została mu pobrana do badań krew. Zabezpieczony susz został poddany badaniu testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to marihuana” – podaje notatka.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.