Wartość robót wyniesie około 1,4 miliona złotych, z czego blisko 840 tysięcy pochodzi ze środków budżetu państwa w ramach “Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego na lata 2016-2020” w ramach zdania „Budowa ścieżki rowerowej związanej z miejscami pamięci KL Auschwitz-Birkenau”

Ulice Bór oraz Budy zostaną kompleksowo zmodernizowane. Wymieniona będzie nawierzchnia obu dróg, wyremontowane zostaną chodniki i utwardzone będą pobocza. Do tego stanie nowe oznakowanie,  które usystematyzuje ruch drogowy.

Przekazanie placu budowy miało miejsce 13 lipca.

“Roboty na odcinku ponad 2,2 kilometra obejmują m.in. wymianę podbudowy, wykonanie nawierzchni drogi oraz poboczy, częściowa przebudowa istniejących skrzyżowań, remont istniejącego chodnika, reprofilacja oraz czyszczenie rowów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego w tym wymianie istniejącego oznakowania na nowe, dodaniu oznakowania trasy rowerowej i budowie wysp kanalizujących” – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Termin zakończenia inwestycji to październik 2020 roku.

(źr.,fot.Brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

 1. Skidziń czeka od 2011 roku na remont 250m ul. Oświęcimskiej. Już jeden projekt przepadł, a obecny ważny jest do końca tego roku. Pewnie też przepadnie…

 2. Witam. Może przydałaby się dla mieszkańców Boru i Bud modernizacja skrzyżowania z drogą DW 933 Brzeszcze-Oświęcim.Ziom z Brzeszcz

 3. Panie burmistrzu a kto i w jaki sposób (personalnie) odpowie za state unijnych pieniędzy i brak ścieżki rowerowej na ul. Łęckiej?

  3
  2
 4. Szydło załatwiła kase na ścieżki od Jawiszowic na Zasole i na Borze. A panowie burmistrzowie ścieżki tej nie robią, za to zrobią droge na Borze i ścieżkę to firmują swoją gębą dwaj politycy z…? Tak! Partii Beaty Szydlo.

  4
  4
 5. stoją takie SIEROTY i się cieszą nie wiadomo z czego może myślą o następnej PODWYŻCE dla siebie brakuje jeszcze tam najważniejszej radnej w gminie pewnie kubłów pilnuje.

  5
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.