Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowali dwa punkty, w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Zabezpieczonych zostało siedem automatów do gier, których wartość szacuje się na 42 tysiące złotych.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań, mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że na terenie Brzeszcz funkcjonują dwa lokale z hot spotami.

“W nocy z 15 na 16 października kryminalni razem z krakowskimi celnikami weszli do obu punktów, a następnie zabezpieczyli w nich łącznie siedem automatów. W jednym z lokali zatrzymali także jednego z klientów. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z kilkoma działkami marihuany. Amator gier hazardowych oraz narkotyków trafił do brzeszczańskiego komisariatu, w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, natomiast maszyny zostały przewiezione do magazynów urzędu Celno-Skarbowego” – podaje rzeczniczka oświęcimskiej Komendy.

Właścicielom automatów, jak również osobom, które wynajęły lokale, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się procederem hazardowym, a także znajdują się właściciele nieruchomości, którzy nie interesują się pod jaką działalność został wynajęty należący do nich lokal.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.