Końcem maja Powiatowy Inspektory Nadzoru Budowlanego w Oświęcimiu oficjalnie przyjął zaświadczeni o zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic: Siedliska, Nosala, Ogrodowej i Piekarskiej w Brzeszczach. Nowo wybudowane odcinki kanalizacji umożliwią przyłączenie do sieci ok. 612 osób. 

Inwestycja obejmowała wybudowanie ok. 6,7 km kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej wraz z 4 przepompowniami ścieków.
Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gminie Brzeszcze” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
“Równolegle z zakończeniem prac w rejonie ulic Siedliska Nosala, Ogrodowej i Piekarskiej odebrano i przeprowadzono zgłoszenie zakończenia robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Ofiar Oświęcimia (od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Piekarską i w obrębie ulic Kolejowej, Przemysłowej do ul. Leśnej)” – podaje strona Urzędu Gminy.
W ramach inwestycji powstała przepompownia ścieków w rejonie ul. Piekarskiej oraz ok 2.1 km sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej i tłocznej.
“Przypominamy, że właściciele nieruchomości objętych ww. inwestycją mają możliwość i obowiązek wykonywania przyłączy kanalizacyjnych do 30 kwietnia 2020r., zgodnie z przekazanym przez Urząd Gminy w Brzeszczach projektem budowlanym” – apeluje magistrat.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.