W dniu wczorajszym na uroczystej gali plebiscytu Strażak Roku w krakowskiej Tauron Arenie, mieszkaniec Brzeszcz Dawid Burzacki odebrał z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nagrodę za zdobycie I-go miejsca w strażackim plebiscycie.

Od 25 lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach- zaczynał jako młody chłopiec w drużynie młodzieżowej. Z czasem nabył uprawnienia strażaka, później dowódcy sekcji i naczelnika. Obecnie jest dowódcą Grupy Medycznej, której jest również założycielem.

„Odkąd pamiętam, zawsze interesowałem się ratownictwem (w tym miejscu ukłony dla Marcina Andrzejczaka) do OSP wstąpiłem 25 lat temu, najpierw była drużyna młodzieżowa, potem szkolenia i włączenie do podziału bojowego. W między czasie robiłem szereg kursów specjalistycznych, była również szkoła policealna o kierunku ratownictwo medyczne” – mówi Dawid Burzacki.

„W chwili obecnej oprócz służby w Ochotniczej Straży pożarnej w Jawiszowicach, prowadzę również Zintegrowaną Służbę Ratowniczą. ZSR to organizacja ratownicza, skupiająca w swoich szeregach ratowników, strażaków, psychologów i przedstawicieli różnych służb. Cieszę się że gala Gazety Krakowskiej zbiegła się w czasie z otwarciem Sekcji Interwencji Kryzysowej w Zintegrowanej Służbie Ratowniczej. Dla mnie to podwójny sukces i zwieńczenie naprawdę ciężkiej pracy’- dodaj Burzacki.

„Mam nadzieję, że to wyróżnienie będzie dla Pana motywacją do dalszej strażackiej służby, aktywnego podnoszenia swoich kwalifikacji jako ratownika oraz dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą” – przekazał w Liście Gratulacyjnym, nadbryg. Stanisław Nowak Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

„Każdy pięcioletni chłopiec marzy, by zostać strażakiem. Na szczęście nie wszyscy z tych marzeń wyrastają. Gratuluję laureatom plebiscytu”. – powiedział starszy brygadier Marek Bębenek, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

5 KOMENTARZE

  1. nawet ratownikiem medycznym nie jest nie zdał egzaminów zawodowych i jakim cudem założył grupę ratownictwa takie coś tylko w polsce

  2. i to bardzo dobry oszust nie posiada żadnych kwalifikacji do wykonywania zawodu podaje się nawet za lekarza stażystę oszukał włascicielke zakładu garbarskiego w Nowym targu na grube pięniadze powołując się na współprace z krzysztofem rutkowskim jest film z zatrzymania powinni odebrać mu tą nagrodę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.