W dniu 27 maja 2020 policjanci z oświęcimskiej gupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze.  Około godziny 16.00 znajdowali się na ulicy Łęckiej w Jawiszowicach, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki Toyota. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h.  Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze  i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział  41 – letni mieszkaniec Brzeszcz.

Za przekroczenie prędkości  na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.

18 KOMENTARZE

 1. Byłoby bezpieczniej jakby zrobili chodni ze ściezką rowerową. A Pan burmistrz powiedział, że ścieżki nie będzie i już, Woja taka w gminie Burmistrza i Radnego z Przecznej, że przez nich w Jawiszowicach nic nie powstanie.

  9
  11
   • No to ma do tego, że jest tam ograniczenie do 50 bo nie ma chodnika, ścieżki i nawet dobrego pobocza. Jakby tam byl chodnik, ścieżka jeszcze odgrodzona to bylo by np 70km/h dozwolone i jezdzilibysmy nie 99 tylko 119kmh. Szybciej i bezpieczniej

    1
    9
   • Dobre. Kase na sciezke rowerowa z chodnikiem ma z ospr i nie bedzie tego robil. A sciezke kolo BP to robi wojewodztwo czy gmina? Gmina z kasy z ospr, tej samej co miala powstac wzdłuż leckiej i nie powstanie.

    1
    4
    • A dlaczego nie powstanie? Budowa takiego ciągu od ul. Spółdzielczej w Jawiszowicach do ul. Kostka Jagiełły była ujęta w Oświęcimskim Strategicznym Programie Rządowym. Co się stało? Burmistrz wykreślił?

     1
     1
     • zapytaj sie burmistrza dlaczego nie powstanie. Ma czas do konca roku wydac pieniadze na sciezke. Jest koniec maja, przetarg na roboty jest nie wywieszony. Na ostatniej sesji na YT mowili o tym i powiedzieli ze ta inwestycja nie bedzie realizowana. jaja beda jak kaza im oddac kase z powrotem. a zostalo 5mln zl.

      1
      1
     • Przesłuchałem sobie tę sesję. Jak nie ma całego projektu to nie ma mowy o przetargu. Na odzyskanie kasy za już wykonane prace też bym nie liczył. Część środków na pewno będzie trzeba oddać. Szkoda tej inwestycji. Swoją drogą to ten Kostek to jednak tragiczna postać. Życie stracił w wyniku zdarzeń o nie do końca jasnym kontekście a teraz został wysadzony z programu mającego podkreślać lokalną martyrologię.

 2. Odcinek prostej, miejsce idealne na kontrole prędkości. W sumie możemy stwierdzić ok. Bezpieczeństwo. Ale te nieoznakowane auta to trochę partyzantka..

  13
  11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.