Muzeum Auschwitz zostanie tymczasowo udostępnione odwiedzającym indywidualnym w dniach 30 i 31 maja 2020 r. Zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych.  Tereny byłego obozu zwiedzać będzie można w godzinach 10-16 bez edukatora, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji drogą elektroniczną.

Będzie to dwudniowy test związany z wdrożeniem nowego trybu zwiedzania i udostępniania historycznej przestrzeni. Informację o tym, kiedy Miejsce Pamięci zostanie ponownie otwarte dla odwiedzających, podana zostanie w późniejszym terminie. Prawdopodobnie nie stanie się to przed końcem czerwca.

“Dla odwiedzających przygotowana zostanie specjalna trasa zwiedzania, która minimalizuje liczbę miejsc, w której stykać się będą ze sobą odwiedzający Muzeum. W kilku miejscach na terenie byłego obozu Auschwitz I staną tablice ekspozycji zewnętrznej, dzięki którym poznać będzie można historie oraz zobaczyć m.in. wnętrza czasowo wyłączone ze zwiedzania, np. podziemia bloku 11” – powiedział wicedyrektor Muzeum Andrzej Kacorzyk.

Wszystkie procedury zostały zatwierdzone przez odpowiednie służby sanitarne.

Na teren Muzeum wejść będzie można wyłącznie z indywidualną imienną kartą wstępu. Będzie ona upoważniać do wstępu zarówno na teren byłego obozu Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie na adres: reservation.office@auschwitz.org w celu ustalenia dokładnej godziny wejścia.

(Tekst i foto: www.auschwitz.org)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj