Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zabezpieczyli dwie jednostki broni z czasów II wojny światowej. Wojenne militaria zostały odkryte podczas remontu poddasza starego budynku.

“W ubiegłą środę (30.12.2020) małżeństwo z Brzeszcz powiadomiło policjantów z Komisariatu Policji w Brzeszczach o znalezieniu starej broni, podczas remontu poddasza. Na miejsce natychmiast udali się policjanci kryminalni, którzy ustalili, że pracownik firmy remontowej, podczas rozbierania desek podłogi na poddaszu, znalazł skrytkę, w której znajdowały się dwie jednostki broni” – czytamy w policyjnej notatce.

Policjanci przeprowadzili oględziny militariów oraz miejsca ich odnalezienia. Zabezpieczony pistolet oraz sztucer, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, zostaną przekazane do ekspertyzy, którą przeprowadzi biegły z zakresu broni oraz balistyki.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.