W Rankingu Bibliotek 2020 na najlepszą bibliotekę, organizowanym przez “Rzeczpospolitą” i Instytut Książki, Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, która ma także status powiatowej książnicy, została uznana za najlepszą bibliotekę w województwie małopolskim. W skali kraju znalazła się na znakomity, czwartym miejscu!

W tym wyjątkowym roku już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodzą najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej Organizatorzy postanowili nie rezygnować z gali Rankingu Bibliotek, jednak sama uroczystość będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas – jej formę i przebieg dostosowano do możliwości wynikających z aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Od 10 lat organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

(źr., fot. Oświęcim.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Korzystamy z Niej, świetnie zaopatrzona, z mozliwość rezerwacji elektronicznej oraz oddawania książek do wrzutni. Duzo tam ciekawych spotkań z autorami. W Brzeszczach słoma z Butów i średniowiecze jeśli chodzi o Biblioteki. Taka sama mediateka powstała w Czechowicach, ale te miasta wyprzedziły Nas o lata świetlne niestety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj