Zakaz ruchu na odcinku ul. Kolejowej i ul. Nazieleńce w Brzeszczach oraz ul. Granicznej w Woli – to efekt wielotygodniowych uzgodnień i konsultacji dotyczących nowej organizacji ruchu w rejonie Nazieleńce. Zakaz nie dotyczy mieszkańców dojeżdżających do posesji, klientów gospodarstwa rybackiego, a także rowerzystów.

Zmieniona organizacja ruchu bedzie obowiązywać od 20 maja 2020 roku.

  1. Zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Kolejowa na odcinku za przejazdem kolejowym aż do granicy z Gminą Miedźna,
  2. wjazd do Brzeszcz od strony Woli przez ul. Graniczną także został zamknięty,
  3. wyłączone z ruchu samochodowego są drogi dojazdowe do ul. Kolejowej – ul. Bór od skrzyżowania z ul. Lachowicką oraz ul. Nazieleńce od skrzyżowania z ul. Młyńską,
  4. Zostało zamontowane stosowne oznakowanie.

Dokumentacja projektowa “Stałej organizacji ruchu dla wprowadzenia zakazu ruchu na odcinku ul. Kolejowej i ul. Nazieleńce w Brzeszczach oraz ul. Granicznej w Woli” została zatwierdzona przez Starostę Pszczyńskiego (25 lutego 2020 r.), Starostę Oświęcimskiego (10 marca 2020 r.), Wójta Gminy Miedźna (17 kwietnia 2020 r.).
Ponadto dokumentacja uzyskała pozytywną opinię Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze. To co działo się jak zamknęli most wołało o pomstę do nieba. Ruch dwukierunkowy na obszarze ścieżki rowerowej ( Natura 2000). Spychanie pieszych i rowerzystów z drogi siutrowej przez pędzące samochody . Brawa dla Burmistrza!!!. Wreszcie ktoś zrozumiał , że nam mieszkańcom też się coś należy od wypoczynku a nie wdychanie spalin samochodowych.

    8
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.