Dobiegła końca przebudowa 800-metrowego odcinka drogi powiatowej 1872K ul. Pocztowa w Jawiszowicach (Gm. Brzeszcze). W poniedziałek, 4 września br. nastąpił odbiór robót budowlanych. Uczestniczyli w nim włodarze Powiatu Oświęcimskiego – starosta i członkowie zarządu Teresa Jankowska i Jerzy Mieszczak. Obecny był burmistrz Brzeszcz Radosław Szot i przedstawiciele lokalnej społeczności.

Ten istotny w sieci dróg powiatowych na terenie Gminy Brzeszcze trakt od dłuższego czasu wymagał przebudowy.

Powiat pozyskał dofinansowanie zewnętrzne na tę ulicę i przy współpracy z burmistrzem Brzeszcz doprowadził do montażu finansowego, które umożliwiło rozpoczęcie modernizacji traktu.

Roboty zaczęły się w czerwcu ub. roku. Inwestycja polega na przebudowie drogi na odcinku 800 m od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1876K ul. Bielska. W ramach zadania położono nową nawierzchnię jezdni, wykonano chodnik, zjazdy i dojścia indywidualne, pobocza, kanalizację deszczową. Wymieniono lustra drogowe oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe drogi.

Wykonawcą zadania, które kosztowało przeszło 4,1 mln zł była spółka Berger Bau Polska z siedzibą we Wrocławiu.

Zadanie prowadzone było przez Powiat Oświęcimski. Dofinansowanie robót budowlanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to około 2 mln zł, co stanowi 50 proc. kosztów kwalifikowalnych realizacji robót. Pozostałe koszty w równych częściach poniosły Powiat Oświęcimski i Gmina Brzeszcze.

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.