Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo sądownie orzeczonego zakazu 49-letniemu mieszkańcowi gminy Brzeszcze. Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z Oświęcimia.

“Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek (13.11)  w Bielanach przed jednym z marketów spożywczych. Tuż po godzinie 8.00 małżeństwo z Oświęcimia siedząc w swoim samochodzie dostrzegło, że za kierownicę zaparkowanego nieopodal opla astry wsiada zataczający się mężczyzna, który ze sklepu wyszedł z butelką wódki. Świadkowie drogowego przestępstwa zareagowali natychmiast. Powiadomili Policję, a następnie świadek podbiegł do kierowcy, któremu próbował odebrać kluczyki od pojazdu. Wtedy doszło do szarpaniny, którą przerwała reakcja pasażera opla. Znajomy drogowego przestępcy wyjął kluczyki ze stacyjki i przekazał je oświęcimianinowi” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Pijany kierowca, którym okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze trafił w ręce policjantów.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,96 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał wydany w 2019 roku siedmioletni zakaz kierowania pojazdami.

Drogowy przestępca trafił do oświęcimskiej komendy Policji, natomiast jego samochód został administracyjnie zabezpieczony, z uwagi na brak badań technicznych i aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za kierowanie pojazdem z sądownie orzeczonym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(źr. PolicjaOświęcim,  fot. policja.gov.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj