Od 19 do 22 kwietnia w ramach akcji ‘Wielkanoc 2019’ policjanci w sposób szczególny będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego.

W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego, pomimo wzmożonego ruchu, było bezpiecznie. Policjanci wzywani byli w sumie do 13 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie. W piątek doszło do dziesięciu kolizji, w sobotę do dwóch kolizji, w niedzielę do jednej kolizji, a w poniedziałek nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

W trakcie tegorocznych działań policjanci baczną uwagę zwrócą na kierowców, którzy w rażący sposób złamią przepisy drogowe, w tym przede wszystkim: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Będą również zwracać uwagę na pieszych, poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych, a ponadto sprawdzać będą, czy kierowcy pojazdów ciężarowych z masą całkowitą powyżej 12 ton, stosują się do ograniczeń wprowadzonych w okresie świątecznym.  Kierowcom przypominamy, że zakaz ten obowiązuje w dniach: 20 kwietnia br. w godzinach 18.00 do 22.00 oraz w dniach 21 i 22 kwietnia br. od godziny 8.00 do 22.00.

Odrębne zadania zostały wyznaczone dla policjantów pionu prewencji. Podczas patroli w wyznaczonych rejonach służbowych będą przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, interweniować w przypadku ujawnienia zakłócenia ładu i porządku publicznego, a także niezwłocznie reagować na zgłoszenia mieszkańców.

Przypominamy również, że bezpieczeństwo zależy nie tylko od działań policjantów, ale również od zachowania wszystkich mieszkańców. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby Święta Wielkanocne były spędzone bezpiecznie, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci i pracownicy Policji.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.