Grupa „SPEED” na terenie powiatu oświęcimskiego działa już od roku. Głównym zadaniem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji, dysponujących nowoczesnym nieoznakowanym radiowozem, jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

“Mundurowi obserwując zachowania kierujących, wiele razy włączali sygnały uprzywilejowania, przerywając niebezpieczną jazdę piratom drogowym. Policjanci należący do grupy SPEED to doświadczeni i profesjonalni kierowcy. Swoje umiejętności podnoszą cały czas, aby skutecznie i bezpiecznie eliminować z drogi niebezpiecznych kierowców” – czytamy w komunikacie.

Podczas ostatnich dwunastu miesięcy (lipiec 2019 – lipiec 2020) skontrolowali ponad 1700 pojazdów, ujawniając 45 przestępstw, wśród których najczęściej były to prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz niestosowanie się do zakazu kierowania.

Ujawnili blisko 1900 wykroczeń, wśród których największą liczbę 1215 stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości, wśród których były, aż 184 przypadki przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h.

Ponadto policjanci zatrzymali 200 praw jazdy i 109 dowodów rejestracyjnych.

“Policjanci działający w ramach oświęcimskiej grupy SPEED zapewniają, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej, natomiast piratom drogowym, przekazują „… do zobaczenia na drodze, już wkrótce””.

(źr., fot. Policja Oświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj