Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,1 promila alkoholu, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego samochód zaś nie miał aktualnych badań stanu technicznego.

“Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek. Tuż po godzinie 1 policjanci patrolując rejon Brzeszcz na ulicy Dworcowej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Fiat Seicento, którego kierowca, wykonując manewry drogowe nie sygnalizował ich poprzez włączenie kierunkowskazów. W chwili, gdy kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu, mundurowi od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,1 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie ma ważnych badań stanu technicznego” – podaje oświęcimska Komenda Policji.

Za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.