Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali pijanego kierowcę, który wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie 2,80 promila alkoholu. Drogowy przestępca odpowie również za złamanie dożywotniego zakazu kierowania.

“W środę tuż po godzinie 16.00 na ulicy Długiej w Przecieszynie, policjanci pilnujący porządku na terenie Gminy Brzeszcze zauważyli samochód marki Fiat Uno, którego styl jazdy sugerował, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze przystąpili do kontroli. Badanie stanu trzeźwości 62-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze wykazało 2,80 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna od 2017 roku posiada sądownie orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej Komendy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna, natomiast za złamanie sądowego zakazu – kara pozbawienia wolności do lat 5.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze nie mogli od razu go zastrzelić na miejscu, Dla wszystkich obrońców ze za surowa akra by była , ile osób szło do domu chodnikiem myśląc co zrobi na obiad i że z dziećmi sie zobaczy i nagle nici z planów bo taki alkoholik i morderca się wpierdzielił na chodnik robiąc z takiej ofiary mielonkę ew warzywo.

    12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj