W piątkowe przedpołudnie policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż przed godziną 12.00 na ulicy Świętego Wojciecha zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. Mundurowi natychmiast pojechali za pojazdem, dając sygnały do zatrzymania się.

“Gdy kierowca zjechał na pobocze, a następnie uchylił szybę, funkcjonariusze wyczuwając woń alkoholu potwierdzili swoje spostrzeżenia. Badanie stanu trzeźwości 45-letniego mieszkańca Jawiszowic wykazało 2,80 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji” – czytamy w relacji Komendy Powiatowej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

(źr., fot. Policja Oświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.