W niedzielę 1 sierpnia na osiedlu Szymanowskiego w Brzeszczach, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach z placówką w Brzeszczach wraz z Ośrodkiem Kultury, Biblioteką “Willa”, Świetlicą na os. Szymanowskiego oraz Samorządem Osiedlowym nr 4 i 7 w Brzeszczach gościł okolicznych mieszkańców podczas Pikniku Kreatywnego.

Spotkanie rozpoczęła przemowa Członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, Pani Teresy Jankowskiej, zachęcająca uczestników do zabawy. Wraz z dziećmi i młodzieżą rysowano komiksy, robiono samodzielnie domino z kamieni, motylki z filcu, zakładki gąsienicowe oraz inne piękne rzeczy. Czas umilił występ Zespołu “Tęcza” oraz Uczestniczki Agnieszki. Wiele radości dostarczyły zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych. Na miejscu można było kupić rękodzielnicze produkty prosto z ŚDS – owej pracowni oraz książki z kiermaszu bibliotecznego. Można było również się posilić pysznym żurkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jawiszowic.

Piknik był świetną okazją do integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Dobrej zabawie nie przeszkodziły nawet przelotne deszcze.

(źr., fot. Oświęcim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.