26 października w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „No Promil –  No Problem odbył się happening,  zainicjowany przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach przy współpracy ze szkołami z terenu Miasta i Gminy Brzeszcze oraz policjantami z Komisariatu Policji w Brzeszczach i policjantami Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji. Kampania odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Brzeszcze.

W happeningu wzięli udział uczniowie szkół, którzy niosąc transparenty z hasłami  kampanii „No Promil –  No Problem,  przemaszerowali ulicami, wyrażając głośny sprzeciw wobec nietrzeźwości za kierownicą.

W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy zgromadzeni w Parku Miejskim  w Brzeszczach wysłuchali apeli o trzeźwość.  Następnie policjanci z Komisariatu Policji  w Brzeszczach poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Podczas happeningu kierowcy mieli możliwość wsiąść za kierownicę w alkogoglach i pod okiem instruktora nauki jazdy przekonać się jak wygląda jazda  trudno zapanować nad pojazdem wygląda jazda przygotowano jazdę w alkogoglach Podczas happeningu uczestnicy mogli wsiąść za kieronicę samochodu  Dodatkowym elementem kampanii był udział uczniów w kontrolach drogowych, podczas których rozmawiali z kierowcami  o obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą.

Głównym założeniem wydarzenia było ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz podkreślenie roli pasażerów i  innych osób, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy.  Takie zachowanie pozwoli  zapobiec wielu wypadkom i ludzkim dramatom. Niezwykle ważny jest również udział dzieci i młodzieży w tego rodzaju happeningu, ponieważ  przekaz skierowany przez nie do kierowców ma dużo większe znaczenie. Ponadto z całą pewnością udział w tego rodzaju działaniach profilaktycznych będzie miał wpływ na kształtowanie postawy młodego człowieka w dorosłym życiu.

(Tekst i foto: oswiecim.policja.gov.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.