Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach poszukują dwóch kobiet, które okradły 80-letnią mieszkankę Jawiszowic. Oszustki chciały wejść do domu seniorki pod pozorem zbiórki odzieży używanej. Kiedy starsza pani odmówiła, złodziejki poprosiły ją o szklankę wody, po czym ją okradły.

“Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 marca) tuż po godzinie 15.00, w Jawiszowicach na ulicy Jana Pawła II. Do domu, w którym mieszkała 80-latka przyszły dwie kobiety, informując seniorkę, że zbierają odzież używaną na cele jednej z fundacji charytatywnych. Seniorka stwierdziła, że nie ma odzieży, którą mogłaby przekazać, więc kobiety poprosiły ją o szklankę wody. Kiedy seniorka poszła po wodę najprawdopodobniej jedna z kobiet przeszukała pokoje, kradnąc kilkaset złotych” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania złodziejek na terenie Brzeszcz, jednakże na razie nie natrafiono na ich ślad.

O kontakt z policjantami z Brzeszcz proszone są osoby, które wczoraj na ulicy Jana Pawła II w Jawiszowicach zauważyły dwie kobiety chodzące od posesji do posesji i mogą pomóc w ich zidentyfikowaniu.

Rysopis pierwszej podejrzanej: wiek ok. 30 – 40 lat, cera śniada, włosy czarne, ubrana na czarno. Rysopis drugiej podejrzanej: sylwetka otyła, cera śniada, włosy czarne, ubrana w zieloną kurtkę.

“Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Apelujemy,  zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania. Natomiast pozostałych mieszkańców prosimy o reagowanie w przypadku zauważenia osób chodzących od domu do domu. Ostrzeżenia należy również przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia, a przede wszystkim potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach” – podkreślają policjanci.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

3 KOMENTARZE

  1. I jak tam poszukiwania kobiet,które parę lat temu na targu i okolicy kradły starszym kobietom złote łańcuszki?Oj dobrze się w tedy obłowiły.

    4
    1
  2. Jak sie same nie zgłoszą to ich nasi szeryfowie nie złapią.A tak z Ciekawosci jak tam poszukiwania podpalacza budki z lodami w parku?

    17
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.