W trakcie trwania akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i jedna została ranna. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 19 zgłoszonych kolizjach drogowych.

Podczas kontroli drogowych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzynastu uczestników ruchu, którzy kierowali pod wpływem alkoholu.

Wśród nich znalazło się sześciu nietrzeźwych kierowców samochodów, pięciu nietrzeźwych rowerzystów, jeden kierowca samochodu, będący w stanie po użyciu alkoholu oraz rowerzysta, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

“Akcja „Znicz” już za nami, ale policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także zwracać uwagę na pieszych. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób” – podają policjanci w swoim komunikacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.