Przez cały okres świąteczny policjanci powiatu oświęcimskiego prowadzili wzmożone działania prewencyjne, mające na celu eliminowanie, bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku, a także niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

“W dniach od 21 do 26 grudnia na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 22 zgłoszonych kolizjach drogowych. W trakcie pilnowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz patroli na terenie miast i wsi, funkcjonariusze ujawnili 283 wykroczenia, za które nałożyli 46 mandatów karnych oraz sporządzili 22 wnioski o ukaranie do sądu. 215 sprawców drobniejszych wykroczeń zostało pouczonych. W ciągu tych kilku świątecznych dni policjanci przeprowadzili również 329 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali dwie osoby poszukiwane” – czytamy w policyjnym komunikacie.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.