Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku drogowego, który po potrąceniu dwójki pieszych uciekł z miejsca zdarzenia.

“Przypominamy, że do wypadku doszło około godziny 1.00 w nocy z soboty na niedzielę (29.02/1.03.2020) w Rudzach na Drodze Krajowej numer 28. Jest to popularna trasa pomiędzy Zatorem, a Wadowicami. Kryminalni ustalili, że kierowca samochodu jechał od strony Zatora i potrącił dwoje pieszych, poruszających się lewą stroną jezdni, po czym nie udzielając rannym pomocy odjechał z miejsca zdarzenia” – podaje oświęcimska Komenda.

W wyniku potrącenia 27–latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa. Do szpitala trafiła również jego 26-letnia żona, która w wyniku potrącenia doznała urazu ręki.

Aby ustalić dokładne okoliczności wypadku i zabezpieczyć ślady mogące wskazać sprawcę, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ponadto zabezpieczono nagrania z kilkudziesięciu kamer znajdujących się na trasie.

“Aktualnie wszystkie zebrane w tej sprawie dowody są analizowane w celu ustalenia pojazdu, którym się poruszał sprawca. Ponadto apelujemy o kontakt z Policją do kierowców, którzy posiadają kamery samochodowe i w nocy z 29.02/1.03.2020 w godzinach pomiędzy 00.45 do 01.15, jechały trasą pomiędzy Zatorem, a Wadowicami przez miejscowości Rudze i Graboszyce” – dodają policjanci.

W tej sprawie należy kontaktować się pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.