We wtorek (1.08.2023) tuż po godzinie 14 Komisariat Policji w Brzeszczach został powiadomiony o kradzieży samochodu marki Audi z jednego z parkingów na terenie Brzeszcz. Z relacji pokrzywdzonego mieszkańca gminy Kęty wynikało, że auto zostało skradzione w czasie, gdy on przebywał w pracy.

Informacja o zdarzeniu natychmiast trafiła do wszystkich patroli na terenie powiatu oświęcimskiego, a także do innych jednostek Policji na terenie kraju. W trakcie prowadzonych poszukiwań jeden z patroli zauważył poszukiwany pojazd na ulicy Przemysłowej w Brzeszczach. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, na co kierujący zareagował znacznie przyspieszając. Wszczęto pościg. Pojazd został zatrzymany na ulicy Nowa Kolonia. Okazało się, że podróżowało nim dwóch mieszkańców Brzeszcz. Kierującym był 24 – latek, który nie posiadał uprawnień, a pasażerem był jego 20 – letni znajomy, który stwierdził, że nie miał pojęcia, że pojazd jest kradziony.

W związku z podejrzeniem dokonania kradzieży samochodu obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Audi zostało zabezpieczone, a następnie zwrócone właścicielowi.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży pojazdu dokonał 24 – latek. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Za przestępstwa grozi kara po pięć lat pozbawienia wolności.

 

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj