Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 68 – letniego mieszkańca Gminy Brzeszcze, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji.  W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli strzelbę oraz kilka sztuk nabojów.

“W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Gminy Brzeszcze posiada broń bez wymaganego pozwolenia. Aby zweryfikować te informacje w niedzielę [6 stycznia 2018] policjanci zapukali do drzwi domu 68 –latka. Mężczyzna przyznał, że jest w posiadaniu broni myśliwskiej oraz  kilku sztuk nabojów,  lecz nie przedstawił wymaganego zezwolenia. W związku z powyższym strzelba oraz naboje zostały zabezpieczone.  W trakcie dalszego postępowania biegły z zakresu broni i balistyki, określi czy na posiadanie tego typu militariów wymagane jest pozwolenie”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.