Policjanci realizują szereg czynności aby ustalić i zatrzymać poszukiwanych, którzy na
różne sposoby próbują ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnim
tygodniu na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymano czworo poszukiwanych. 

  • W ubiegły piątek (30.09.2022) przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Chełmka przebywa 24-latka, poszukiwana przez Sąd Okręgowy w Krakowie, za przestępstwa narkotykowe. Kobieta została zatrzymana, a następnie osadzona w jednym z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe półtora roku.
  • W minioną środę wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach na terenie jednej z posesji w gminie Brzeszcze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Brzeszcz, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, do dobycia zastępczej kary pozbawienia wolności, za kradzież oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna trafił do jednego z zakładów karnych, w którym spędzi cztery miesiące.
  • W czwartek rano w jednym z mieszkań w Brzeszczach policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. 67-letni mieszkaniec Brzeszcz był poszukiwany do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.
  • W czwartek po południu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas patrolu na osiedlu Zasole w Oświęcimiu, zauważyli 19-letniego mieszkańca Oświęcimia poszukiwanego przez oświęcimską Prokuraturę Rejonową do ustalenia miejsca pobytu. W trakcie czynności mundurowi ujawnili, iż nastolatek posiada przy sobie woreczek z białym proszkiem. Kolejny woreczek z podejrzaną substancją funkcjonariusze ujawnili podczas przeszukania mieszkania nastolatka. W związku z powyższym został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to amfetamina. Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

“Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach
internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu
poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie
wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie
zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość” – podaje oświęcimska Komenda Policji.

policja, 

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.