W poniedziałek 10 sierpnia odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem zwołanego przez Wicestarostę posiedzenia, w którym uczestniczyli włodarze miast i gmin z terenu powiatu, komendanci służb oraz dyrektorzy powiatowych placówek, była sytuacja epidemiczna w regionie.

Andrzej Stasiuka, dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu poproszono o przybliżenie aktualnej sytuacji w naszym powiecie.

“Nasza powiatowa społeczność jest zdyscyplinowana. Nie wpadniemy do czerwonej strefy, chyba że pojawią się niespodziewane ogniska. Podstawą jest noszenie maseczek, stosowanie środków ochrony osobistej, utrzymywanie odpowiednich odległości” – przyznałPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu.

Zapytany o znaczący wzrost zakażeń na terenie gminy Brzeszcze Inspektor przyznał, że na terenie gminy Brzeszcze nie ma ogniska epidemii, a osoby zakażone koronawirusem to pracownicy pobliskich śląskich kopalń i tam się nim zakaziły.

Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu powiedział, że w placówce przy ul. Wysokie Brzegi sytuacja jest stabilna.

(źr. fot. powiat.oswiecim.pl)

20 KOMENTARZE

 1. Przeczytajcie sobie KONSTYTUCJE art.32 pkt3 >te wszystkie zarządzenia mogą sobie w buty włożyć włącznie z straszeniem ludzi.Pan minister nie ma prawa wydawać tego typu zrządzeń.

 2. Ten sztab jest nie odpowiedzialny jeśli na kopalni w Brzeszczach jest pięknie to czemu nie podstawią wymazobusa? Boją się czegoś? Najlepiej zwalić na okoliczne kopalnie a Brzeszcze są inne to może temu że powietrze jest inne 😉. Wstyd!!! Jak będzie za późno to co wtedy sztab wymyśli????

  13
  1
 3. Jakie to szczęście, że ZG Brzeszcze jest w Małopolsce. Jakby kopalnia była w Śląskim to na pewno by było nie 78 a 108 zarażonych w gminie Brzeszcze. Opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Oświęcimiu jest co najmniej dziwna. Tak jakby pogoda w Bieruniu była zdecydowanie inna niż w Brzeszczach bo są w innych województwach. Ten inspektor powinien czytać ankiety i oglądać nie tylko TVPInfo. Podobnie pokrętnie tłumaczono zdrowe powietrze w Brzeszczach. Czyli reasumując w Brzeszczach mamy: dużo wirusa, zimą dużo pyłów i benzeno…, mało kanalizacji, mało terenów inwestycyjnych. Chyba te ilości nie są zdrowe?

  9
  2
 4. Z tego wynika że z miasta Oświęcim jak i z gminy Oświęcim ludzie nie pracują w śląskich kopalniach?? ale głupie tłumaczenie. Sama proporcja zachorowań do ilości mieszkańców oraz ich migracji jest przynajmniej w Brzeszczach nie naturalna.Podano tylko ogólniki nic nie znaczące!! ZA CO ONI BIORĄ PIENIĄDZE????? CZYLI JEST OK????

  7
  1
 5. “Podstawą jest noszenie maseczek, stosowanie środków ochrony osobistej, utrzymywanie odpowiednich odległości” – przyznał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu.” W sklepach chodzą ludzie z opuszczonymi maskami jak by mogli to drugiemu by na plecy weszli i w tym cały problem. Ludzie otrząśnijcie się. Masz w Du.ie siebie to miej, ale od innych się odsuń .

 6. Jakoś nie wierzę Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnrmu. O których ślaskich kopalniach mówi? Na Silesii pracuje niewielu naszych mieszkańcow, a w podobnym pod wzglęm liczby mieszkańcow Bieruniu na kwarantannie jest kilka razy mniej mieszkańców niż u nas.

  7
  1
  • Teraz “jakoś nie wierzę Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu”, ale jakoś w to, że ten sam inspektor mówi o 78 zakażonych w gminie Brzeszcze to już wierzysz. Ludzie, wy się zgrywacie w tych komentarzach czy faktycznie jesteście idiotami.

   2
   6
 7. No to sobie posiedzieli na posiedzeniu PZZK, wymienili uprzejmości i co dalej ?
  Nie wiem, czy mam podobny dylemat co Klex, ale mnie nurtuje “wytłuszczone ” zdanie .
  W/g Zespołu jest OK !
  No więc bać się, czy nie….oto jest pytanie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.