Końcem grudnia Burmistrz Radosław Szot wraz ze Skarbnik Renatą Dudziak w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie podpisali umowę na dofinansowania nowej siłowni. Ta już niedługo ma powstać w Parku Miejskim na ul. Dworcowej.

W ramach zaplanowanych prac zagospodarowany zostanie skwer w zachodniej części parki miejskiego, przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z ul. Irysową. Zostaną zamontowane urządzenia siłowni zewnętrznej – 10 stanowisk do ćwiczeń, w tym dla osób niepełnosprawnych. Cały teren będzie utwardzony.

Szacowany koszt inwestycji wynosi 103,5 tys. złotych, z czego dotacja Progamu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 to 65,8 tys. złotych.

Termin wykonania zadania planuje się na połowę 2019 roku.

Operacja polegająca na utworzeniu przez Gminę Brzeszcze siłowni zewnętrznej w parku miejskim przy ul. Dworcowej w Brzeszczach realizuje zapisy “Programu rewitalizacji dla Gminy Brzeszcze do roku 2023” – odpowiada na zdiagnozowane problemy z dostępem do nieodpłatnej infrastruktury rekreacyjno-sportowo-turystycznej.

Dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 została pozyskana za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania “Dolina Soły”.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

11 KOMENTARZE

  1. Nareszcie się coś zmienia w tej naszej gminie Bardzo pozytywnie odbieram nowego Burmistrza. Co do poprzedników nie będę się wypowiadał. Szkoda słów na nich.

  2. Byloby super gdyby w ramach tej inwestycji udało się zrobić park do Street Workoutu. Świetne zajęcie dla młodzieży i nie tylko 🙂

    • Taki park mial powstac przy szkole podstawowej nr 1, byl projekt i obiecane fundusze. Tymczasem temat zamieciono pod dywan i zamiast bram i sprzetu do street workoutu maja zostac zamontowane urzadzenia dla seniorow, podobne do tych co sa w parku przy dworcowej. Troche smieszne ze takie urzadzenia beda przy budynku szkoly, gdzie sprzet do street workoutu bylby swietna rozrywka dla dzieciakow i nie tylko.

  3. Dobra decyzja panie burmistrzu proszę pomyśleć jeszcze o Jawiszowianach ul.Przeczna ( niebezpiecznie brak chodnika brak kanalizacji ) oraz sąsiadujące drogi ( brak kanalizacji , dodjazd do posesji tragiczny).
    Niestety w ostatnich latach wszystko kręciło się wokół jednej okolicy gdzie zostały naprawione drogi , dodano progi zwalniające co 5 m:) no i super rondo na którym brakuje jeszcze świateł 🙂
    Liczymy na pana 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.