W piątek 11 czerwca został przekazany plac budowy drogi na Osiedlu Paderewskiego. W najbliższych tygodniach wykonawca opracuje tymczasową organizację ruchu, obowiązująca w okresie realizacji inwestycji.

Planowany termin rozpoczęcia robót to połowa lipca.
W przekazaniu placu budowy wzięli udział Burmistrz Radosław Szot wraz ze swoim Zastępcą Łukaszem Kobieluszem, przedstawiciele Rady Miejskiej w Brzeszczach, przewodniczący Samorządu Osiedlowego nr 6 oraz Agencji Mieszkaniowej sp. z o.o. i M.G.S.M. “Piast”.

Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic.

Inwestycja o wartości blisko 4,3 miliona złotych zostanie zrealizowana do końca 2022 roku. W pierwszym etapie, jeszcze do końca 2021 roku, wybudowany zostanie nowy odcinek drogi od restauracji Smakosfera, obok sklepu Lidl, do połączenia z istniejącą drogą (ok. 220 m). Co ważne, przy nowym odcinku drogi powstanie ponad 70 miejsc parkingowych.

W ramach budowy nowego odcinka drogi wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i nowy kanał technologiczny. Wykonana zostanie podbudowa i nawierzchnia nowej drogi, chodników i parkingów. Ponadto opracowana będzie organizacja ruchu uwzględniająca nowo wybudowany odcinek drogi z oznakowaniem pionowym i poziomym. Całość prac zakończą roboty związane z zielenią drogową – nasadzenia i humusowanie.

Zakres przebudowy istniejącej drogi obejmuje wymianę podbudowy, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz kolidującej sieci wodociągowej, budowę kanału technologicznego, uzupełnienie oświetlenia o dodatkowe punkty świetlne, wykonanie nawierzchni drogi, chodników i parkingów, zabudowę tzw. elementów uspokojenia ruchu, oznakowanie pionowe i poziome oraz roboty związane z zielenią drogową, w tym nasadzenia i humusowanie.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

 1. A tak w ogóle to jeden barak chyba starczy dla potomnych. Reszta jest pod ziemią i niech tak zostanie. Ludzie też chcą rozrywki i miejsca na spacery.

  7
  3
 2. To konserwator wstrzymał pracę? Tak myslałem. Przecież pozostałości fundamentów obozowych a oni prawie wesołe miasteczko chcieli zrobić.

  7
  4
  • Nie ładnie walczyć z PIS albo władzami samorządowymi kosztem zwykłych Ludzi, obywateli którzy potrzebują Parku czy drogi. Wiemy że Macie dobre wzorce takie jak PO w konflikcie o kopalnie z Czechami które jest po stronie … Czechów czyli Niemców. Nieładnie i śmierdzi to zdrada dyplomatyczną. A Krzyczeliśta Koństytucja… koństytucja a nie znacie art 82 ???

   4
   7
   • Uwielbiam Rozmawiać z Pisiorami , nie trzeba się kłócić sami po prostu udowadniacie ze jesteście debilami , Dowaliłeś się do mojego Nicku, żadnej odnośni do mojego komentarza a wisienka na torcie takie czubki jak TY jak słyszą ze ktoś się nie zgadza z czymś co partia wymyśliła od razu krzyczycie że z PO że złodziej a ja nie jestem ani za PO ani za Pisem ani za Kukizem. No Rybnik dla was wszystkich się należy

    6
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj