Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2021 rok. W Małopolsce dofinansowanie zadań gminnych i powiatowych wyniesie blisko 300 milionów złotych. Gmina Brzeszcze na przebudowę drogi na Osiedlu Paderewskiego otrzymała ponad 3,4 miliona złotych.

Łączna kwota dofinansowania, która trafi do małopolskich powiatów i gmin tylko w 2021 roku na realizację 274 zadań wynosić będzie 287 351 281,34 zł. Środki zostaną przeznaczone na 229 nowych zadań drogowych w całym regionie. W tym roku kontynuowanych będzie także 45 projektów wieloletnich, które otrzymały dofinansowanie w ramach naborów przeprowadzonych w latach ubiegłych.

W 2021 roku Gmina Brzeszcze z dofinansowaniem Programu kontynuuje inwestycję pn. “Przebudowa drogi gminnej nr 510570K w km od 0+000,00 do km 1+268,00 ul. Nawsie w miejscowości Jawiszowice, Gmina Brzeszcze”

Ponadto w najbliższych tygodniach rozpocznie się nowa inwestycja, dla której pozyskano dofinansowanie w wysokości 50% kosztów – “Przebudowa drogi  gminnej 510580K ul. Osiedle Paderewskiego w km 0+000 – 0+633,50 oraz rozbudowa drogi gminnej 510580K ul. Osiedle Paderewskiego w km 0+633,50 – 0+855,00 w miejscowości Jawiszowice, Gmina Brzeszcze”. Obecnie trwa procedura wyłoanienia wykonawcy robót, prowadzona zgodnie z zapisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Planowana na Osiedlu Paderewskiego inwestycja obejmować będzie przebudowę drogi na odcinku od zjazdu do sklepu Lidl do restauracji Smakosfera (ok. 630 metrów) oraz budowę nowego odcinka drogi od restauracji Smakosfera, obok sklepu Lidl, do połączenia z istniejącą drogą (ok. 220 m). Budowa nowego odcinka usprawni ruch, dotychczas prowadzony “ślepą”  drogą.

W ramach zadania wykonane zostaną: odwodnienie, przebudowana istniejąca sieć wodociągowej, podbudowa, nowa nawierzchnia bitumiczna, uzupełnienie oświetlenia istniejącej drogi oraz oświetlenie nowego odcinka drogi (13 latarni). Przebudowane zostaną istniejące chodniki, zjazdy i miejsca parkingowe, a wzdłuż budowanego odcinka drogi powstaną nowe miejsca parkingowe i chodniki. Całość inwestycji uzupełni zagospodarowanie zieleni i nowe nasadzenia.

Planowany termin zakończenia zadania (przebudowy i budowy) to IV kwartał 2022 roku.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

11 KOMENTARZE

 1. Osiedle Paderewskiego we wsi Jawiszowice. Osiedle Słowackiego w mieście Brzeszcze.Może zmienić nazwę BRZESZCZE na BRZESZCZE-JAWISZOWICE. Tak pisze na stacji kolejowej. Co WY na TO?. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  4
  5
  • W jakim celu taka zmiana nazwy? Nie bądźmy małostkowi.
   W ramach ciekawostki historycznej – obszar osiedla Słowackiego (i nie tylko) znajduje się na terenie gdzie do 1960 roku były Jawiszowice. Mapę ze zmianami można obejrzeć w publikacji “725 lat Jawiszowic. Panorama najdawniejszych dziejów miejscowości na pograniczu śląsko-małopolskim” na stronie 8. PDF dostępny w sieci.

   11
   5
 2. Klonowa i Borowa tez wolaja o pomoc. Tam się nieda jechać. Kawałek klonowej zrobili hako ścieżkę rowerowa a reszta drogi to dla wyczynowców.

  10
  8
 3. Szkoda ze ul. Leśna i Przemysłowa w brzeszczach nie leżą w gminie Brzeszcze .
  Zapewne zostały by chociaż te dziury połatane już o nowej nawierzchni nie piszę !!!

  11
  6
 4. Nie uwierze dopóki nie zobaczę, poprzednia władza ogłosiła już kiedyś rewitalizację Kolonii Paderewa i nic z tego nie wyszło. Jeśli Wam sie uda- macie Nasz głos w następnych wyborach.

  9
  8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.